Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Powiedz jak możemy Ci pomóc

"Brix-Pol" Sp.z o.o.

Węgierska Górka

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Brykiet drzewny, alternatywne źródło energii cieplnej

Autor: "Brix-Pol" Sp.z o.o., publikacja: 2015-07-24

Każdego roku stajemy przed wyborem materiału opałowego, który wystarczy Nam do zapewnienia ciepła w naszym gospodarstwie domowym przez cały sezon grzewczy. Składy opałowe w swojej szerokiej ofercie proponują wiele rodzajów węgla, mułu czy flotu. Poniższy artykuł ma na celu przybliżenie Państwu alternatywnego źródła opałowego jakim jest biomasa, a konkretniej brykiet drzewny.

Co to jest biomasa?

Biomasa jest zbiorem materii jaką tworzą obumarłe cząstki organizmów, głównie roślin. W związku z wykorzystaniem biomasy dla celów energetycznych mówimy i drewnie, odpadach z drewna, słomie oraz innych pozostałościach produkcji rolnej i przemysłowej. Najpowszechniejszą biomasą wykorzystywaną do uzyskania energii cieplnej jest bez wątpienia drewno.

Dlaczego właśnie brykiet drzewny?

Zdjęcie nr 2

Brykiet drzewny produkowany z drewna, a więc także z trociny ma największą wartość opałową (17-19 GJ), która jest zbliżona do wartości opałowej węgla brunatnego, a przewyższa wartością opałową mułu.

Kolejną zaletą brykietu drzewnego, zapakowanego tak jak w naszym przedsiębiorstwie, w folię termokurczliwą, złożonego na palecie o wymiarach 120x100x180 (1 tona brykietu na palecie) jest łatwość magazynowania. Można złożyć go w drewutni czy w piwnicy. Brykiet w przeciwieństwie do innych materiałów opałowych nie pozostawia żadnych śladów na powierzchni użytkowej naszego budynku, w którym go przechowujemy.

Nie potrzebujemy także wiele wysiłku by przenieść go do miejsca spalania- np 10 kilogramowa paczka, 5 sztuk o wadze 2 kg w kształcie walca o średnicy 90mm i kilkunastu cm długości, a więc przetransportowanie go do pieca nie powinno sprawić nikomu problemu.

Wykorzystując brykiet drzewny jako główny materiał opałowy w Twoim gospodarstwie domowym dbasz o środowisko naturalne, ponieważ podczas spalania emitujesz do atmosfery nieznaczną ilość pyłów i gazów, przeciwnie niż w przypadku opalania węglem czy mułem. Co więcej, podczas produkcji dobrego brykietu nie wykorzystuje się żadnych tworzyw sztucznych czy substancji klejących.

Stosunek ceny do jakości

Zdjęcie nr 3

Po wpisaniu w wyszukiwarce internetowej frazy „brykiet drzewny” natrafimy najpewniej na brykiet w najniższej cenie. Pamiętajmy jednak, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Brykiet od takiego sprzedawcy może okazać się niezgodny z opisem w ofercie. Najczęściej okazuje się łamliwy, jego wartość opałowa jest o wiele niższa niż ta podana w ofercie. W wyborze brykietu nie sugerujmy się więc przede wszystkim ceną- postawmy na jakość. Chodzi przecież o zapewnienie ciepła swojej rodzinie, sobie, a także o pewność, że zakupiliśmy wystarczającą ilość materiału opałowego na długi sezon grzewczy. Zachęcam więc do zakupu brykietu drzewnego u producenta, dzięki czemu dostaniemy go w lepszej cenie i lepszej jakości niż w markecie.

Zdjęcie nr 4

Opracowano:
Bartłomiej Tyrlik
"Brix-Pol" Sp.z o.o.

Brykiet drzewny - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 3 152 Dostawców Brykietów Drzewnych najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych: